Oliwa BIO GREEN niefiltrow. BIO (polifenol) 500ml

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.25
Producent: BIO GREEN
Kod produktu: 5200103351602

Opis

KOLEJNA DOSTAWA OKOŁO 14 CZERWCA 

Oliwa BIO GREEN WYSOKOFENOLOWA BIO 0.5L ( dokumentacja do pobrania na dole opisu)

NALEŻY WSTRZĄSNĄĆ PRZED KAŻDYM UŻYCIEM 

AristoleoHealth

Health Claim (EU432/212)

Rozporządzenie Komisji (UE) 432/2012 zawiera szereg wymogów, które muszą spełnić producenci, aby móc zgodnie z prawem reklamować korzyści zdrowotne polifenoli w swojej oliwie z oliwek oraz używać oznaczenie Health Claim . Fakt, że polifenole z oliwy z oliwek pomagają chronić lipidy we krwi przed stresem oksydacyjnym – fizjologicznym obciążeniem organizmu, które może prowadzić do mutacji DNA oraz chorób takich jak nowotwory, choroby serca i krwi, cukrzyca czy zaburzenia neurodegeneracyjne – jest dobrze udokumentowany. 

Według norm europejskich korzyści te pojawiają się, kiedy dzienne spożycie oliwy z oliwek wynosi co najmniej 20 g, pod warunkiem że dawka ta zawiera przynajmniej 5 mg hydroksytyrozolu i jego pochodnych. Oliwa Bio Green posiada 23,6mg hydroksytyrozolu i jego pochodnych w 20g oliwy. Przekracza więc tą normę prawie 5-krotnie !

Aristoleo Złoty medal 2017 za ekstremalnie wysoką zawartość polifenoli 

+470% OLEOCANTHAL 636 mg/kg   ( średnia oliw jakościowych extra virgin 135 mg/kg)

+280% OLEACEIN 292 mg/kg          ( średnia oliw jakościowych extra virgin 105 mg/kg)

HYDROXYTHYRYSOL 372 mg/kg 

SUMA POLIFENOLI: 1182 mg/kg

O producencie i produkcie:

Najwyższa ilość polifenoli, a zwłaszcza OLEOCANTAL (oleokantal) zależy nie tylko od sposobu zbierania, rodzaju skrzyń czy worków przy zbiorach, ale bardzo istotne są również czas transportu między gajem oliwnym a młynem, temperatura tłoczenia, rodzaj młyna czy przechowywanie. Bardzo ważną rolę odgrywa różnorodność drzew oliwnych i wczesny czas zbiorów (w połowie października).

Ustalono, że polifenole, zwłaszcza OLEACEIN (oleaceina) - ma podobny skład chemiczny jak dobrze znany lek przeciwzapalny ibuprofen.

Nasza oliwa z oliwek nie przypomina innych popularnych oliw z oliwek. Produkujemy go tylko z jednej odmiany (Lianolia 100%) z zielonych oliwek i nie jest filtrowana (jest czystym sokiem z oliwek). Pierwiastki śladowe, które są odpowiedzialne za mętny wygląd nadają produktowi charakterystyczny naturalny smak soku.

Wybrane aspekty zdrowotne ze względu na bardzo wysoką zawartość tokoferoli, oleokantalu i oleaceiny - potwierdzone badaniami naukowymi (wielokrotnie przekraczają normy europejskie EU432/2012).

wpływają korzystnie na profil lipidowy, obniżają zawartość trójglicerydów, cholesterolu całkowitego, cholesterolu frakcji LDL I VLDL oraz wolnych kwasów tłuszczowych
działają antyarytmicznie
mają korzystny wpływ na ciśnienie krwi
działają antyagregacyjnie, czyli przeciwzakrzepowo
wykazują korzystny wpływ na śródbłonek naczyń
oddziaływują przeciwzapalnie
pomaga przy kamicy żółciowej, nieżycie i owrzodzeniu żołądka oraz zaparciach. Zawarte w niej przeciwutleniacze, zapobiegają tworzeniu się wolnych rodników i w ten sposób, wzmacniając błony komórkowe, przeciwdziałają procesom starzenia się.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl